İade ve Değişim

İade Koşulları ile İlgili Önemli Not:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önem taşımaktadır. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık yada kişiye özel ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Son değiştirme tarihi geçmemiş bir ürün iadesi yada değişimini gerçekleştirmek için bize iletisim@luksbazaar.com’dan yada 444 5202 ve 0530 940 9283’den ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. İadenizi anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Kargonuzu geri gönderirken değiştirme kartını yada faturanızı beraberinde göndermelisiniz.


DEĞİŞTİRME KARTI                                                                         

Sipariş Numarası ........:

Fatura Tarihi..................:

Fatura Numarası..........:

Son Değiştirme Tarihi...:

Önemli: Değişim yapılabilmesi için, bizimle irtibata geçmiş ve son değiştirme tarihinin geçirilmemiş olması gerekmektedir. Değiştirme kartını ürün ile birlikte Lüksbazaar'a göndermenizi önemle rica ediyoruz.

Ürün iade ve değişim adresi:

Lüks Pazar Organizasyon Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

Dereboyu Cad. Bilim Sk. No:5  Sun Plaza Kat:7 Maslak-Sarıyer/ ISTANBUL

*İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri Aras Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

Cayma Hakkı Dışındaki İade ve Değişim İşlemleri:

Tüketicinin 'Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı' kapsamında 7 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır. Lüksbazaar, iade ve değiştirme için verilen bu süreyi sizin için 14 güne uzatıyor.

Ürünün iadesi yada değişimi gerçekleştirilebilmesi için, tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde iadeniz yada değiştirme talebiniz kabul edilmeyecektir.

Ayrıca üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 14 gün içerisinde bildirip bize ulaştırabilirsiniz.

İade ve Değişim Şartları:

Siparişinizi teslim aldığınızda içinden çıkacak olan değiştirme kartı üzerindeki “Son değiştirme tarihi” geçmeden Lüksbazaar ile irtibat’a geçmiş olmanız gerekmektedir. Bu süre, teknoloji ürünleri için 7 gün, diğer ürünler de ise 14 gündür. İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilecek ve iadeniz gerçekleştiğinde size bir bilgi e-postası gönderilecektir.

Ürün bir şahıs tarafından hediye edilen bir ürün ise, hediyenizi gönderilmiş “değiştirme kartı” ile beraber, beğendiğiniz başka bir ürünümüzle değiştirebilirsiniz. Başkasının size almış olduğu hediyeyi iade edemezsiniz. Değişim yerine iade işlemi gerçekleştirmek isteyen müşteriler hediyenin orijinal faturası ile beraber iade etmelidir. Aksi takdirde iade kabul edilemez ve başka bir ürün ile değişim yapmanız önerilir.

Ürün bir kurum tarafından alınan ve kullanılacak bir ürün ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir 'İade Faturası' ile birlikte gönderilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri 'İade Faturası' kesilmediği takdirde gerçekleştirilemez.

E-fatura mükellefiyiz. Faturanıza ulaşmak için siparişinizde kayıtlı e-posta adresinizi kontrol edebilirsiniz.

İadeniz Lüksbazaar’a Ulaşınca:

İade kargonuz Lüksbazaar’a ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve ürün bedelini ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli ödemelerinizde, geri ödemeniz taksitli iade edilecektir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.  İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürün İptal Şartları:

Siparişinizi 444 52 02 / 0530 940 9283 yada iletisim@luksbazaar.com'dan bize ulaşarak iptal edebilirsiniz. 

Siparişinizi iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.

*Sipariş iptali durumunda, ödeme tutarınız size iade edilecektir. Kredi kartı ile ödemelerde iade kredi kartı hesabına, havale ile ödemelerde havalenin yapıldığı hesaba iade edilir.