Sıkça Sorulan Sorular

  • Siparişimi nasıl iade edebilirim?

*Satın aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz. İade işleminizi kargo bedeli ödemeden gerçekleştirmek isterseniz mutlaka Aras Kargo ile yapmanız gerekmektedir.

*İade işleminizden önce mutlaka tarafımıza telefon ya da e-posta ile ulaşarak ön bilgilendirme yapınız.

*İade etmek istediğiniz ürünleri sevk irsaliyesiyle birlikte Aras Kargo ile göndermeniz gerekmektedir.

*İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken konu kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasını ürün ile birlikte göndermeniz veya e- fatura aracılığı ile tarafımıza yönlendirmeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurum adına düzenlenen siparişlerin iadeleri İade Faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır ve iade işlemi gerçekleşmeyecektir.

* E-fatura mükellefiyiz. Faturanız siparişinizde kayıtlı mail adresine ulaşacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

*İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

*Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

*İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri mutlaka ücretsiz gönderi yapabilmek için Aras Kargo ile gönderim yapmanız gerekir.

*İade etmek istediğiniz ürün, istekleriniz veya açıkça kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların iadesi mümkün değildir.

*İade kargonuz Lüksbazaar’a ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve ürün bedelini ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli ödemelerinizde, geri ödemeniz bankanız tarafından taksitli iade edilecektir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.  İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan “İade İşlem Numarası” ile bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Hediyemi nasıl değiştirebilirim?

Size hediye gelen ürünü başka bir ürün ile değiştirmek isterseniz, Paketinizin içinden çıkan değiştirme kartının üzerindeki 444 52 02 telefon numarasına ya da iletisim@luksbazaar.com e-posta adresine yapmak istediğiniz değişikliği, Sipariş Numarası, Fatura Tarihi, Fatura Numarası ile beraber bildirmeniz gerekmektedir. Değiştirme kartınızın üzerindeki “ Son Değiştirme Tarihi”nin geçmemiş olması gerekmektedir. Son değiştirme tarihi geçmiş ürünlerin değişikliği yapılamamaktadır. Yapmak istediğiniz değişiklik Lüksbazaar ekibi tarafından onaylandıktan sonra tarafınıza araç yönlendirilecektir. Tarafınıza araç yönlendirilemediği durumlarda ve / veya İstanbul dışında ikamet etmeniz durumunda, Aras Kargo aracılığı ile değişimini talep ettiğiniz ürünü tarafımıza alıcı ödemeli olarak ulaştırmanız gerekmektedir. Değişiklik yapmak istediğiniz ürün Lüksbazaar’a ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve ürün bedeli mağaza kredisi olarak hesabınıza aktarılacaktır. Bir sonraki alışverişinizde mağaza kredinizi kullanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

  • Siparişim ne durumda?

Satın almış olduğunuz ürünün durumunu takip etmek için “Hesabım” bölümünden, “Siparişlerim”i seçerek ulaşabilirsiniz. Siparişlerim bölümünde, tüm siparişlerinizin durumunu görebilirsiniz.

  • Hediye listesi nasıl oluşturuluyor ve ne işe yarıyor?

Hediye Listesi oluşturmak artık çok kolay. Evlilik, doğum günü, “baby shower” gibi dilediğiniz özel günleriniz için çok kolay bir şekilde oluşturabileceğiniz “hediye listesi” bölümündeki listeniz ile istediğiniz hediyeler size ulaşırken, sizi mutlu edecek hediyeyi almak isteyen sevdiklerinize de büyük bir kolaylık sağlamış olacaksınız. Ya da sevdiklerinizin oluşturduğu listeden hediye alırken, hediyenizi verdiğiniz yakınınızın mutlu olacağını bilmenin keyfini süreceksiniz. Sizde bir liste yapmaya ne dersiniz?

  • "Katkıda Bulun" ne demek?

Bazen tek bir hediye almaktansa, liste sahibinin istediği bir hediyeye katkıda bulunmayı tercih edebilirsiniz. Bütçenize uygun, istediğiniz rakamda, dilediğiniz ürüne katkıda bulunabilirsiniz. Sizin katkıda bulunduğunuz meblağ’nın geri kalan miktarını liste sahibi ya da sevdikleri tamamlayıp ürünü alabilirler. Böylece siz de istedikleri güzel hediyeye sahip olmalarını kolaylaştırmış olursunuz.

  • Hediye paketleri ücretli midir?

Hediye paketlerimiz ücretsizdir. Alışverişinizde sizler için özel olarak tasarlanan birbirinden farklı hediye paketlerimizden konseptinize uygun olanı seçebilirsiniz.

  • Bilgilerim güvende mi?

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. Kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz. Bazı durumlarda bankadan siparişinizin teyidi sözlü olarak istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

  • Hediye çekini nasıl kullanabilirim?

Size bir “Hediye Çeki” hediye geldiğinde, e-posta olarak tarafınıza bir kod iletiliyor.  Herhangi bir alışverişinizin sonunda Promosyon/Hediye Çeki Kuponu ekle butonunun yanına, size verilmiş olan kodu girip alışverişinizi sonlandırabilirsiniz. Eğer Hediye Çek’inizden daha yüksek fiyatta bir ürün satın alıyorsanız üstünü tamamlamanız gerekmektedir. Eğer daha düşük fiyatta bir ürün alıyorsanız, hediye çekinizden kalan miktar Lüksbazaar hesabınızda “Mağaza Kredisi” olarak kullanılabilecektir.

  • Hangi kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?

Tüm gönderilerimiz için Aras Kargo ile çalışmaktayız. Paketiniz kargoya verildikten sonra ortalama 3 iş günü içerisinde teslim edilecektir.